2024/795
Ernst Rasmussen (f. Frederiksberg 1912, d. 1964, Jean le Van er brugt som pseudonym for maleren)
Opstilling i blåt med frugter og glas. Sign. Ernst Rasmussen. Olie på lærred. 46×65.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud