2138/90
Heinrich Kiesewalter (f. 1854)
“Mephisto”. Betegnet H. Kiesewalter, Berlin 1891. Skulptur af bronze. H. inkl base 39. L. inkl. base 39.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag