1946/6032
Sophia Kalkau (f. 1960)
Black matter. 2012. Et af 400 eks. fra Den Danske Radeerforening. Signeret og dateret på bagsiden. Lucia-print på Breathin Optica One 300 gram. Indrammet af Ove Olsen. 42×62 cm.
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling.
BogForum - Kunst på papir, 17. november 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud