2004/120
Et par franske lysestager af delvis forgyldt og lueforgyldt bronze, støbt med harper, blomster og overflødighedshorn. 19. årh. H. 29. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Manchetter mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag