1403/108
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Interiør med et dækket kaffebord og pelargonier i vinduet. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred. 30×44.
På bagsiden udstillingsmærkat.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 13. januar 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud