1738/1573
Lille raflebæger af læder H. 6,5 cm samt terninger, heraf flere af ben. Desuden fem terre kugler af marmor. 19.-20. årh.
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups Samling
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud