2014/​1155

Perlehalskæde prydet med talrige kulturperler og lås af delvist forgyldt sterlingsølv. Perlediam. ca. 7 mm. L. inkl. lås 83,5 cm. (2)

Låsen er fra Aagaard/Kranz & Ziegler. Æske medfølger.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Smykker, 1. april 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag