2014/1155
Perlehalskæde prydet med talrige kulturperler og lås af delvist forgyldt sterlingsølv. Perlediam. ca. 7 mm. L. inkl. lås 83,5 cm. (2)
Låsen er fra Aagaard/Kranz & Ziegler. Æske medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 1. april 2020
Vurdering
Hammerslag