2125/​9001

Indisk tempeldør af rigt udskåret “jerntræ”. 19. årh. H. (ydermål) 281. B. (ydermål) 156. / H. (døråbning) 183. B. (døråbning) 101.

Erhvervet af kunstsamleren Per Reumert.

Præget af vind og vejr. Enkelte mindre revner.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK