2125/9001
Indisk tempeldør af rigt udskåret “jerntræ”. 19. årh. H. (ydermål) 281. B. (ydermål) 156. / H. (døråbning) 183. B. (døråbning) 101.
Erhvervet af kunstsamleren Per Reumert.
Præget af vind og vejr. Enkelte mindre revner.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag