2049/88
Ubekendt maler, 19. årh.
Sydlandsk kystparti med udsigt til vulkan. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. 28×50.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag