Rita Kernn-Larsen (f. Hillerød 1904, d. København 1998)
“IX”. Sign. på bagsiden Olie på lærred. 42×64
Proveniens: Struer Kommunes kunstsamling.
Original stand.
Moderne kunst og design, 3. december 2019