2009/157
Fem diverse vaser af fajance, dekoreret i farver. Aluminia. H. 13–32 cm. (5)
To vaser med hårrevner. Krakeleringer i glasuren. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag