2009/​157

Fem diverse vaser af fajance, dekoreret i farver. Aluminia. H. 13–32 cm. (5)

To vaser med hårrevner. Krakeleringer i glasuren. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.100 kr.

1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.