2442/7107
Gunnar Biilmann Petersen (f. 1897, d. 1968)
To bordlamper af hhv. lilla og grønt farvet glas, plisserede skærme. H. 62. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med skævheder, folder, smuds og pletter. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fatning på ene lampe løs.
Vurdering
842618 |