2432/875
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Tre bogkasser af teak med én tilhørende sokel. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. Sokkel: H. 5. B. 76. D. 27,5. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Bagbeklædning med huller.
Moderne kunst og design, 6. august 2024
Vurdering
Hammerslag