2432/​875

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Tre bogkasser af teak med én tilhørende sokel. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. Sokkel: H. 5. B. 76. D. 27,5. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Bagbeklædning med huller.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?