905/33
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
En ung ballerina med blomsterkrans i håret. Antagelig en af Paul Fischers døtre i hallen på Sofievej. Ca. 1909. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 39×30.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag