Fredrik Kolstø (f. Haugesund 1860, d. Trondheim 1945)
“Strandparti fra Ogna”. Sign. Fredrik Kolstø. Olie på lærred. 44×72,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger i kanten. Trykmærke fra blændrammen. Stifthul. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021