2123/8535
Russisk empire form blækhus, vaseformet med guirlander af forgyldt og patineret bronze på base af fineret malakit. Ca. 1900. H. 11. L. 14,5.
Minimal alders- og brugsslitage. Indvendig med ir.
Russisk tema, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud