1738/1723
Pengeskrin af sortmalet metal med hank og kodelås af messing. 19. årh.s slutning. H. 11. B. 24. D. 18.
Restaureret, nyere bemaling, en møtrik ikke original. Kode medfølger.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
12 bud