872/285
Signeret Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign. Signeret: Isfahan Ghafarian. Knyttet på silkekæde, ca. 1 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 236×145.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt carpets@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag