2203/​115

Giuseppe Nogari, efter, 19. årh. (f. Venedig 1699, d. sst. 1763)

“Girl with Vegetables”. Betegnet Giuseppe Nogari. Olie på lærred. 55×46.

Det originale værk af Giuseppe Nogari forefindes i Nationalmuseum Stockholm, inventarnr. NM 114.

Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag