Giuseppe Nogari, efter, 19. årh. (f. Venedig 1699, d. sst. 1763)
“Girl with Vegetables”. Betegnet Giuseppe Nogari. Olie på lærred. 55×46.
Det originale værk af Giuseppe Nogari forefindes i Nationalmuseum Stockholm, inventarnr. NM 114.
Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022