2144/748
Kurt Østervig, tilskrevet (f. 1912, d. 1986)
Lænestol af teak, sæde og dybthæftet ryg betrukket med gul og koksgrå uld. 1950'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud