2031/64
Karel van Mander III, efter, 19. årh. (f. Delft 1609, d. København 1670)
Portræt af Christian IV. Usigneret. Gouache på papir. Lysmål 31×22.
Undersøgt i ramme. Nogle fugtpletter samt farveafsmitning på glas.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag