J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
Portræt af Michelle Bourret. Sign. J.F.W. 1933 samt på rester af etiket på bagsiden J. F. Willumsen. Olie på lærred. 35×27.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020