896/​524

J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)

Portræt af Michelle Bourret. Sign. J.F.W. 1933 samt på rester af etiket på bagsiden J. F. Willumsen. Olie på lærred. 35×27.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier og skulpturer, 22. september 2020

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag

45.000 DKK