1315/138
Ubekendt maler, 18. årh.
Hyrde med sine dyr ved et vandhul. Utydelig signatur Eudéne ... . Olie på træ. 37×49.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Revne.
Ældre malerier og møbler, 8. april 2013
Vurdering
Hammerslag
23 bud