2138/290
Et par østrig-ungarnske lysestager af sølv, rigt drevet med kæmninger, bladværk og kugler, delvis udfyldte. Ubekendt mester, 19. årh. H. 28,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Mindre revner. Skævheder.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud