2427/​626

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“A 423”. Armstol med stel af eg, betrukket med brunt skind, beslået med messingsøm. Udført hos Planmøbel. 1950'erne.

Litteratur: Planmøbel katalog 1958, side 8.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?