1843/76
Valdemar Andersen (f. København 1875, d. sst. 1928)
Siddende mandlig nøgenmodel. Sign. monogram 04. Olie på papir monteret på lærred. 87×50. Uindrammet.
Flere større reparationer og retoucheringer. Krakeleringer. Minimale afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
56 bud