1533/834
Otto Schulz (f. Tyskland 1882, d. Sverige 1970)
Lænestol med stel af elm, sæde og ryg med rød- og gråstribet betræk. Udført hos Boet, Sverige. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds, slitage og huller.
Moderne kunst og design, 11. august 2015
Vurdering
Hammerslag
30 bud