2124/​272

Japansk kunstner, 19. årh.

Kakemono med figursceneri. Seglsigneret. Gouache på silke. Monteret på silke. Meiji. Billedstørrelse 143×66 cm.

Aldersrelaterede spor, foldemærker, fugtpletter.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag