2423/​820

Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)

Vægtæppe af uld. Polykromt motiv med kvinder, blomster og fugle på lys base. Sign. Bjørn Wiinblad -89. Mærket “Handmade in Portugal” på bagside. H. 180. B. 231.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder smuds.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

608382 3.000 DKK