2423/820
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Vægtæppe af uld. Polykromt motiv med kvinder, blomster og fugle på lys base. Sign. Bjørn Wiinblad -89. Mærket “Handmade in Portugal” på bagside. H. 180. B. 231.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder smuds.
Fra
i
Vurdering
608382 |