1711/753
Jens-Flemming Sørensen (f. København 1933, d. Pietrasanta 2017)
Kugle. Usigneret. Skulptur af bronze på base af hvidmalet træ. H. ekskl. sokkel 22.
Patineret. Mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. marts 2017
Vurdering
Hammerslag