1511/1642
Kinesisk Qianlong fad samt lille skål af porcelæn, dekorerede i farver med blomster samt påfugl og føniks par. 18. og 19. årh. L. 35 cm. Diam. 12,5 cm. (2).
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 12. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
27 bud