1413/62
Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933)
“Unge pige med bakke”. 1915. Opus 33. Tryksign. Peter Ilsted. Litografi. Lysmål 64×53.
Papiret er gulnet.
Ældre malerier og møbler, 24. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
18 bud