1917/1578
Et par rokoko væglampetter af forgyldt bronze, støbte med bladformet ornamentik, hver med to svungne lysarme. Frankrig 18. årh. H. 40 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag