1917/​1578

Et par rokoko væglampetter af forgyldt bronze, støbte med bladformet ornamentik, hver med to svungne lysarme. Frankrig 18. årh. H. 40 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 25. april 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag