1316/153
Sign. persisk tæppe, prydet med geometrisk gentagelsesmønster på blå bund. 20. årh. 420×286.
Pletvis hårdt slidt. Slidte frynser. Slidte kanter. Plettet. Trænger til vask.
Ældre malerier og møbler, 15. april 2013
Vurdering
Hammerslag