Foto endnu ikke klar
879/1538
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Grand Autoportrait Noir”, 1975. Sign. Marc Chagall, 24/50. Litografi. Lysmål 70,5×51
Litteratur: Sorlier 740.
Malerier, grafik og foto, 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag