2232/85
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
En kvinde skræller kartofler på en solrig gårdsplads. Sign. H. A. Brendekilde 18. Olie på lærred. 48×60.
Mål rettet 11/7–2022.
Minimale krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag
15 bud