Axel Bredsdorff (f. Birkerød 1883, d. Randers 1947)
To børn i en sommerhave gør badet klart. Sign. A. Bredsdorff 20. Olie på lærred. 65×56.
Mindre retoucheringer, afskalninger og krakeleringer. Nogle mindre runde huller, der måler omkring 1×1 mm. Behov for rens.
Ældre malerier og møbler, 2. april 2018
34 bud