949/560
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Garderfigur af krydsfiner, dekoreret i rødt, hvidt, blåt og sort. Stemplet Kay Bojesen Copyright Denmark. H. 112. B. 27.
Alm. tegn på brug. Gevær mangler.
Moderne kunst og design, 1. december 2009
Vurdering
Hammerslag
18 bud