949/​560

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

Garderfigur af krydsfiner, dekoreret i rødt, hvidt, blåt og sort. Stemplet Kay Bojesen Copyright Denmark. H. 112. B. 27.

Alm. tegn på brug. Gevær mangler.

Moderne kunst og design, 1. december 2009

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

18 bud

(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
(Autobud) 480 DKK
460 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK