1311/1665
Krucifiks af udskåret og bemalet træ, med Kristus på korset flankeret af Maria og Maria Magdalena. Sign. monogram 1904. H. 77.
Ridser og mærker. Mindre afskalninger.
Varia, 14. marts 2013
Vurdering
Hammerslag