1333/1545
Russisk ikon forstillende Johannes Døberen holdende skriftrulle og kalk med Kristus figur der symboliserer Kristi fødsel. Tempera på træ. 19. årh. 49×41.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Varia, 15. august 2013
Vurdering
Hammerslag
25 bud