1503/770
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen
“AX”. Sæt på fire armstole af formbøjet bøg og teak. Model 6000. Formgivet 1947. Udført og stemplet hos Fritz Hansen. (4)
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og pletter.
Moderne kunst og design, 13. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
21 bud