Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Badende og sejlbåd i havneløbet i Gilleleje. Sign. Vilh. Arnesen Gilleleje 1908. Olie på lærred. 70×51.
Lærred bør strammes op. Lille rift og enkelte minimale afskalninger. Minimale krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
36 bud