2048/167
Søren Brunoe (f. København 1916, d. sst. 1994)
“Torpedobåden Hvalrossen”. Sign. Søren Brunoe 64. Olie på lærred. 50,5×60,5.
Retoucheringer. Områder med tyndere farvelag.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag