Et par russiske senempire stager af forgyldt og delvis patineret bronze, ciselerede koniske stammer prydede med vædderhoveder på patineret mellemstykke, rundt fodstykke støbt med palmetter. Moskva, c. 1820. H. 34. Moskva, ca. 1820. Udfyldte. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Russisk kunst, 7. december 2020