Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
Komposition samt omslag fra “Derriere le Miroir”, 1970. Usigneret. Litografier i farver. Udgivet af Galerie Maeght, Paris. Bladstørrelse 37×83 og 37×56. (2)
Begge ark med centerfold. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. december 2019