2110/947
Anker Nørregaard (f. Hjallese 1905, d. 1984)
Cylindrisk vase af stentøj med brede skuldre, dekoreret i mørkebrun glasur med indridsede bladranker. Sign. monogram 1944, 8. H. 32.
Overfladeridser og -mærker.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud