Dansk design
Standerlampe af riopalisander med skærm af plisseret hvid akryl. 1960erne. H. inkl. skærm 157.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Gulnet skærm med smuds og pletter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 12. januar 2021